Brak produktów
Historia glinki zaczyna się w skałach krzemionkowo-aluminiowych, skąd jest wydobywana.Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych.
Montmorillonite jest wyjątkowo bogata w magnez, a także krzem, selen, mangan, fosfor, dolomit, potas, pierwiastki tak niezbędne dla naszego zdrowia.
Produkt niedostępny
Historia glinki zaczyna się w skałach krzemionkowo-aluminiowych, skąd jest wydobywana dla Państwa! Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk.
Montmorillonite wygrzewana na słońcu przez 260 dni w basenie Morza Śródziemnego jest wyjątkowo bogata w magnez, a także krzem, selen, mangan, fosfor, dolomit, potas, pierwiastki tak niezbędne dla naszego zdrowia.
Zdolność do reminalizacji cery to dla glinki Montmorillonite aż 70 %. Zawdzięcza to wysokiej zdolność do wymiany kationów.
Dzięki tym wszystkim właściwościom glinka Montmorillonite polecana jest do cery tłustej, mieszanej, normalnej, która potrzebuje oczyszczenia i maksymalnej regeneracji, remineralizacji, odżywienia.
Przepisy
Glinki stosuje się bardzo prosto. Wystarczy łyżeczkę glinki wymieszać z łyżeczką wody do uzyskania konsystencji papki. Nałożyć równomiernie na twarz. Po 10 - 15 minutach zmyć dokładnie twarz i nałożyć krem nawilżający lub wklepać olej (np. z awokado lub herbaciany), stosownie do własnych potrzeb.
Maseczki:
Maseczki pobudzają krążenie, nawilżają i ujędrniają skórę, uspokajają nerwy.
Najprostszą maseczką jest zmieszanie łyżeczki glinki z małą ilością wody, do uzyskania papki. Papka nie musi być gęsta. Taką papką smaruje się twarz i zostawia na 20-30 minut. Na maseczkę można położyć wilgotną chusteczkę, żeby nie wyschła zbyt szybko.
Zamiast wody można do sporządzenia maseczki użyć herbaty ziołowej na przykład z krwawnika, skrzypu, dziurawca lub rumianku. Można przyrządzić ją z dodatkiem miodu, soku z cytryny lub octu jabłkowego. Taka maseczka jest szczególnie korzystna dla cery tłustej i trądzikowej.
Dla cery dojrzałej i suchej korzystne jest zmieszanie glinki zielonej z sokiem ogórkowym, marchewkowym, twarożkiem, oliwa z oliwek, olejem z zarodków pszennych.
Kąpiele:
Kąpiele mineralne stosuje się w ten sposób, że wsypuje się pół szklanki glinki do wanny z wodą do kąpieli. Po takiej kąpieli zaleca się nie wycierać się ręcznikiem, tylko owinąć się w ręcznik, jak skóra jest jeszcze wilgotna i wypocić się w łóżku.
Mycie włosów:
Do mycia włosów trzeba zmieszać glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty. Taka pastę nanieść na włosy i głowę i dobrze wymasować. Poczekać kilka minut i spłukać.
Ciepłe okłady:
Pastą jak na maseczkę smaruje się chore miejsce (stawy, mięśnie, gardło, czoło, ucho itd.), następnie owija się je mokrym, ciepłym ręcznikiem. Położenie na okładzie termoforu wzmaga działanie okładu.
Płukanki:
Przy bólach gardła, zapaleniu migdałów czy anginie można robić płukanie gardła wodą lub herbatą z rozpuszczoną glinką. Łyżeczkę glinki rozpuszcza się w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej. .
Przy przyrządzaniu maseczek i napojów mineralnych z glinką zieloną bardzo ważne jest, by nie używać żadnych metalowych przedmiotów (łyżek, kubków itp.)
Kuracja antycellulitowa: mieszamy 3-4 łyżeczki glinki z wodą i nakładamy na ciało, głownie uda, pośladki, ramiona, obwijamy folią lub ręcznikami, pozostawiamy na ok. 40 min, po takiej kuracji polecamy olejek antycellulitowy.
Typ: 100 % Francuska Glinka Zielona Montmorillonite, bardzo rozdrobniona, kolor zielony
Import: Francja
Opakowanie: doypack aluminium
Masa netto: 200g