OLEJ Z KROKOSZA BARWIERSKIEGO NIERAFINOWANY 50ml Zobacz większe

Olej z krokosza barwierskiego nierafinowany 50ml

Ma mocne złoto-żółte zabarwienie, stosowany jest jako czysty olejek do ciała i jest bogaty w witaminę A i E. Jest również używany jako dodatek w kosmetykach o przeznaczeniu dla skóry mieszanej, tłustej z trądzikiem jak również dla skóry ze skłonnością do stanów zapalnych.

Więcej szczegółów

Produkt niedostępny

7,00 zł

Więcej informacji

Olej z krokosza barwierskiego - ma mocne żółte zabarwienie, otrzymuje się go z tłoczonych na zimno nasion krokosza barwierskiego. Zawiera w sobie ok 60-80% kwasu oleinowego(jest to najwyższy procent tego kwasu jaki zawarty jest w oleju roślinnym), 6% kwasu palmitynowego 2-3% kwasu stearynowego, 0,5% kwasu linolenowego, 0,5% kwasu arachidowego. Stosowany jest jako czysty olejek do ciała i jest bogaty w witaminę A i E. Jest również używany jako dodatek w kosmetykach o przeznaczeniu dla skóry mieszanej, tłustej z trądzikiem jak również dla skóry ze skłonnością do stanów zapalnych.

Sposoby przechowywania oleju: w przypadku gdy na opakowaniu nie jest napisane inaczej, przechowuj olej i masła w miejscu zimnym i ciemnym oraz w szczelnym opakowaniu. Można zużywać go porcjami i przechowywać w lodówce.

UWAGA! Pewne źródła podają, że olej z krokosza zapobiega odrastaniu włosów po depilacji. Aby zapobiegać odrastaniu należy nałożyć olej na miejsca po depilacji i odczekać aż skóra go wchłonie. Nadmiar oleju zbieramy chusteczką lub wacikiem. Odrastające w przyszłości włosy w tym miejscu będą coraz słabsze. Naturalną rzeczą jest pieczenie podczas aplikowania produktu na skórę. Takiej depilacji z olejkiem powinno się wykonywać raz w tygodniu a efekty powinny być widocznie dopiero po 7 tygodniach jednak każdy rodzaj skóry oddziałuje inaczej na olejek a te informacje nie są potwierdzone klinicznie.Trzeba mieć na uwadze, że efekt może przyjść dużo później w zależności od rodzaju skóry.

Pojemność: 50ml

Opakowanie: szkło ciemne