Mydło do mycia owoców i warzyw. Zobacz większe

Mydło do mycia owoców i warzyw.

Mydło usuwa wszelkie zanieczyszczenia takie jak konserwanty, których to cienka warstwa znajduje się między innymi na skórce cytrusów. Usuwa ono tłuszcze i woski, którymi powlekane są jabłka.

Jednak przede wszystkim mydło likwiduje niebezpieczne wirusy oraz szkodliwe mikroorganizmy znajdujące się na naszych produktach.

Więcej szczegółów

11,00 zł

Więcej informacji

Nie wszyscy mamy świadomość, że dotykając produkty w sklepach pozostawiamy na nich swoje ślady. W dzisiejszych czasach wszystko, co jest przynoszone do naszych domów, powinno być starannie umyte i zdezynfekowane. Nawet robiąc zakupy w rękawiczkach jednorazowych należy zachować ostrożność, mając na uwadze zdrowie zarówno swoje, jak i bliskich.

Nie dotykajmy rzeczy, których nie mamy zamiaru kupić.

Dlaczego powinniśmy używać Mydła do Mycia Owoców i Warzyw?

Mydło usuwa wszelkie zanieczyszczenia takie jak konserwanty, których to cienka warstwa znajduje się między innymi na skórce cytrusów. Usuwa ono tłuszcze i woski, którymi powlekane są jabłka. Jednak przede wszystkim mydło likwiduje niebezpieczne wirusy oraz szkodliwe mikroorganizmy znajdujące się na naszych produktach.

Dlaczego nie wolno myć owoców i warzyw zwykłym płynem do mycia naczyń?

Dlatego, że nie jest on do tego przeznaczony! Skuteczny płyn do mycia naczyń jest silnym, trudno zmywalnym detergentem. Jego pozostałości mają takie samo działanie wobec tłuszczu znajdującego się zarówno na talerzu, jak i w naszych błonach komórkowych. Jest to przyczyną wielu zaburzeń układu pokarmowego.

Dlaczego naszym mydłem można myć owoce i warzywa?

Dlatego, że kwaśny sok żołądkowy jest w stanie zneutralizować niewypłukane pozostałości mydła. Produktami tej reakcji są jedynie cząsteczki jadalnych olejów: kokosowego i rzepakowego. Nie są to substancje, które mogłyby nam zaszkodzić.

Nasze Mydło do Mycia Owoców i Warzyw posiada naturalny aromat delikatnego mydła, który nie zmienia smaku mytych produktów.

Należy je przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu, najlepiej na suchej podkładce obok zlewu kuchennego. Nie powinno się zawijać go w folię, ani w niej przechowywać.

Sposób użycia: Na zwilżone dłonie lub ściereczkę nanieść warstwę mydła. Dokładnie namydlić owoce i warzywa, następnie starannie wypłukać w letniej wodzie.

Umyte produkty można spożywać bezpośrednio po umyciu.

INCI: SODIUM COCOATE, SODIUM RAPESEEDATE, GLYCERIN, AQUA

 
70-80g